Naar de inhoud
Lees voor
aangeboden

Meer dan een beeld

Ton Quik
U24-08
aangeboden door Loes uit Vlissingen

Toelichting

Een beschrijving en foto's van beelden in de openbare ruimte. Dit boek geeft geschiedenis, achtergronden en keuzes die gemaakt moeten worden om zo'n kunstwerk te kunnen plaatsen. Tevens meer over oude en nieuwe beeldenstormen. Mooie foto's.

Beschrijving boek

Besmeurd, beschadigd, verwijderd: het lot van veel kunst in de openbare ruimte. Al twee millennia hebben er op alle continenten, beïnvloed door revoluties, religieuze opvattingen, dekolonisatieprocessen of spontane volkswoede, Beeldenstormen gewoed. Meestal betreft het dan standbeelden of monumenten. Maar ook ‘gewone’ buitenkunst verdwijnt, vaak door bestuurlijk onvermogen. Je kunt niet anders dan beamen wat er bij de presentatie van dit boek over de geschiedenis van kunst in de openbare ruimte werd gezegd: ‘altijd gelazer’. In tijden van bonje staan de ethische invulling en de esthetische waardering van een beeld tegenover elkaar. Waarom moet zo’n beeld kapot? Zijn beeldenvernielers vandalen of... Bekijk boek

Prijs

€17 (Exclusief verzendkosten)

Reageer op de advertentie

Login om een te reageren op de advertentie. Inloggen is alleen mogelijk voor leden van Senia. Vul het e-mailadres in dat bekend is bij Senia.