Inleiding bij de Goldbergvariaties
Bachs Goldbergvariaties zijn niet voor niets zo populair. Bachs Aria met 30 variaties waren voor hemzelf een muzikale oefening in verbeeldingskracht. Het resultaat is een monument voor de fantasie dat tot op de dag van vandaag fascineert.
Ook voor de luisteraar is het een uitdaging om een verhaal van bijna 90 minuten te volgen. De structuur die Bach bouwde draagt ons daarbij, maar wie zich een beetje in de muziek verdiept heeft hoort meer.
Pieter Kuipers, musicoloog en lid van de werkgroep Muziek van Senia, verzorgt de inleiding bij de Goldbergvariaties. Hij zal een aantal muziekvoorbeelden laten horen op een klavichord, het favoriete huisinstrument van Bach.
Inleiding is op donderdag 27 februari, aanvang 14.30 uur in de Bibliotheek Leusden.
Op zondag 9 maart, aanvang 15.30 uur worden de Goldbergvariaties uitgevoerd door Jan Willem Rozenboom in Theater de Tuin.
Ga voor meer informatie naar Theater de Tuin
Muziekluisterclubs van Senia, “Luister wijzer”
Senia faciliteert muziekclubs door heel Nederland. In een muziekclub beluister je dezelfde muziek en bespreek je deze samen. Elke muziekclub maakt jaarlijks een lijst met muziekstukken die de leden willen bespreken. Dit gebeurt aan de hand van door Senia zorgvuldig samengestelde muzieklijsten. Er kan gekozen worden uit een bonte schakering van componisten, beroemde muziekstukken, tijdperken en stijlen, van middeleeuwen tot heden. Met de handige luisterwijzers van Senia zijn de besprekingen al snel verdiepend.
Wanneer?
De inleiding is op donderdag 27 februari, aanvang 14.30 uur in de Bibliotheek Leusden.
Toegang is gratis.
Informatie en aanmelden
Liesbeth Ram, liesbeth.ram@senia.nl
U ontvangt voorafgaand via email een luisterwijzer over de Goldbergvariaties.
Meer informatie over Senia: www.senia.nl